رویدادها و تازه‌ها

رحیم طوفان: جشنواره سلامت، رویدادی کاملا مستقل است

رحیم طوفان: جشنواره سلامت، رویدادی کاملا مستقل است

رحیم طوفان کارگردان فیلم «یک کیلو و بیست و یک گرم» در گفت‌وگو با ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت، با اشاره به حضورش در این دوره جشنواره گفت: این اولین سالی بود که در جشنواره فیلم سلامت شرکت داشتم، با تحقیقات و مطالعاتم متوجه شدم که جشنواره فیلم سلامت از معدود جشنواره‌های کاملا مستقل کشور است.
او با بیان اینکه مهم‌ترین اتفاق برای حرکت رو به جلوی جشنواره سلامت، حضور پررنگ‌تر فیلم‌های خوب است، ادامه داد: اگر حتی تنها ده فیلم دارای محتوای درست واثرگذار در این جشنواره معرفی شود، جشنواره فیلم سلامت به هدف خود رسیده است.
طوفان همچنین افزود: کار دیگری که جشنواره برای سینماگران می‌تواند انجام دهد، موضوعیت دادن و کمک‌های محتوایی به فیلمسازان است. در قدم بعدی سینماگران خود به خوبی راه ارتباط گسترده با مخاطبان را می‌دانند.
این کارگردان در خصوص مضمون فیلم سینمایی «یک کیلو و بیست و یک گرم» گفت: آنچه از نام فیلم برمی‌آید می‌تواند برای هرکس سوالی را تداعی کند، شاید این وزن یک بسته مواد مخدر یا هر چیز دیگری باشد، اما یک کیلو وزن نوزادی است که متولد می‌شود و 21 گرم نشانه از دنیا رفتن کودک دیگر است.
او ادامه داد: هر چند ادعای 21 گرم هنوز اثبات نشده است، اما این باور وجود دارد که هرشخص به محض خارج شدن جان از بدنش 21 گرم از وزنش کاهش می‌یابد و برخی می‌گویند این وزن روح آدمی است.
به گفته طوفان طبیعتا مشکلاتی که بزرگان ایجاد می‌کنند باعث لطمه به این کودکان شده است و این همان محتوایی است که من در فیلمم به دنبالش بودم، ما سه قشر را در شرایط بحرانی مشابه قرار دادیم تا ببینیم این افراد با شرایط متفاوت چه برخوردی با مشکل دارند.
سومین جشنواره ملی فیلم سلامت، توسط موسسه ی آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار برگزار خواهد شد.