رویدادها و تازه‌ها

جشنواره فیلم سلامت در گذر زمان مخاطب سینمایی خود را پیدا میکند

جشنواره فیلم سلامت در گذر زمان مخاطب سینمایی خود را پیدا میکند

کارگردان «آفتاب لبه های بام» گفت: جشنواره های موضوعی مانند جشنواره فیلم سلامت در گذر زمان می توانند نظم خود را حفظ کرده و سالیانه برگزار شوند. در این صورت مخاطب سینمایی خود را پیدا می کند و می تواند با آثار سینمایی در حوزه سلامت ارتباط برقرار کند.

علی صداقت کریمی، کارگردان فیلم سینمایی «آفتاب لبه های بام» در گفت و گو با ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت گفت: موضوع سلامت در زیست فعلی جامعه و مردم ما موضوع بسیار مهم و استراتژیکی است که باید به آن به هر شکلی پرداخته شود. از زاویه سینما هم می تواند تاثیرگذاری خودش را داشته باشد. وی افزود: جشنواره های موضوعی مثل سلامت از این بابت که تمرکز بیشتری روی موضوع خاص دارند می توانند نسبت به کاری که می کنند سیاستگذاری های شفاف تری داشته باشند. به همین دلیل من حس می کنم خلاء چنین جشنواره ای در شرایط فعلی جامعه ما وجود دارد. این جشنواره اگر سیاستگذاری درستی داشته باشد باید ادامه دار باشد. این اتفاق باعث می شود که اعتبارش در گذر زمان بیشتر شود.

این کارگردان در مورد فیلم سینمایی «آفتاب لبه های بام» نیز عنوان کرد: این فیلم شامل پرتره ای از سه نسل مختلف مادر بزرگ، مادر و نوه است که کنار هم زندگی می کنند، هر کدام به عنوان خانواده و بعد به عنوان یک زن چلنج های خاص خود را دارند. من احساس می کنم که این فیلم به آفتی برمی گردد که جامعه ایرانی ما به آن دچار است و آن وسواس ذهنی به صورت عمومی است. اگرچه مسئله بیماری در این فیلم مطرح است ولی چیزی که برای من عمومی تر است این است که مسئله این فیلم می تواند موضوع وسواس ذهنی باشد و در مورد این خانواده خاص می تواند وسواس مذهبی باشد.

وی اضافه کرد: اینکه این وسواس چگونه شکل گرفته، چطور قرار است برطرف شود و چه باعث شده این موارد در نسل امروز ایجاد شود قابل بحث و بررسی است. هر کس به شکلی با این وسواس ذهنی کشمکش دارد و قشر سنتی و مذهبی هم به شکلی دیگر. می توان این موضوع را بررسی و ریشه یابی کرد.

 

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت، توسط موسسه ی آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار در حال برگزاری است