رویدادها و تازه‌ها

ارتقای سلامت جامعه با نگاه کیفیگرای جشنواره سلامت

ارتقای سلامت جامعه با نگاه کیفیگرای جشنواره سلامت

رها فرجی نویسنده، کارگردان و تهیه کننده و هادی امیری در سومین دوره از جشنواره سلامت با انیمیشن «جنگل دامون» حضور داشتند و موفق به کسب تندیس جشنواره لوح افتخار و جایزه نقدی به عنوان جایزه دوم از جشنواره شدند.
رها فرجی پس از دریافت جایزه به ستاد خبری جشنواره فیلم سلامت گفت: «جنگل دامون» انیمیشنی درباره مصرف خودسرانه دارو است که به دلیل روایت داستان در جنگل و قراردادن حیوانات جنگل به عنوان شخصیت‌های اصلی با مخاطب کودک و نوجوان ارتباط خوبی برقرار کرد.
او درباره دریافت این جایزه گفت: امیدوارم مغرورانه به نظر نرسد اما احتمال دریافت جایزه از این دوره جشنواره سلامت را می‌دادم چون برای «جنگل دامون» خیلی زحمت کشیدم.
فرجی با تاکید بر این که جشنواره سلامت به سلامت جامعه کمک می‌کند، اظهار داشت: این جشنواره بیشتر فیلمسازان را به شکل‌های مختلف ترغیب می کند تا موضوعات مربوط به سلامت را به نمایش درآورند که این برای ارتقای سلامت جامعه مفید است و نگاهی کیفی‌گرا را به همراه دارد.
«هادی امیری» کارگردان و تهیه‌کننده مشترک «جنگل دامون» هم درباره تعامل لزوم فیلمسازان با متخصصان سلامت گفت: به طور یقین هر چه رابطه میان فیلمسازان و متخصصان بهداشت بیشتر باشد تاثیر بهتری روی کیفیت آثار دارد چون ما فیلمساز هستیم و از بسیاری از مسائل ریز حوزه سلامت اطلاعی نداریم. ما برای «جنگل دامون» با تعدادی از پزشکان چند جلسه مشورتی برگزار کردیم که بسیار به سطح کیفی کار کمک کرد. هر چه این ارتباطات بیشتر باشد، به ویژه در بحث سلامت روانی جامعه اثرگذارتر خواهد بود و می‌توان کارهای بیشتری در این حوزه انجام داد.
او درباره برگزاری جشنواره سلامت اظهار داشت: به نظرم جشنواره سلامت هر سال به لحاظ کمی و کیفی پربارتر می‌شود و امیدوارم این روند ادامه یابد.
امیری با اشاره به همکاری‌اش با فرجی، اظهار داشت: 11 سال است که در زمینه انیمیشن فعالیت داریم و با هم همکاری می‌کنیم و امیدوارم این همکاری ادامه پیدا کند.

 

سومین جشنواره ملی فیلم سلامت، توسط موسسه ی آوای هنر از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار سلامت از تاریخ یک تا پنجم شهریور 97 به دبیری محمد کیاسالار برگزار شد.