رویدادها و تازه‌ها

نشست رییس جشنواره فیلم سلامت با مدیران این جشنواره

نشست رییس جشنواره فیلم سلامت با مدیران این جشنواره

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر سیدمحمدهادی ایازی رییس جشنواره فیلم سلامت در نشستی با دبیر و دیگر مدیران این جشنواره از روند برگزاری جشنواره فیلم سلامت مطلع شد.

در این نشست که با حضور دکتر ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره، رضا داد مدیر بخش سینمایی و مشاور دبیر، رحمان سیفی آزاد مدیر بخش فیلم و سریال های تلویزیونی، جعفر صانعی مقدم مدیر بخش مستند و فیلم کوتاه، مجید برزگر مدیر بخش فیلم های مردمی، دکتر حسام الدین علامه مدیر بخش دانشجویی، حمید خانی مدیر دبیرخانه، دکتر محمد کیاسالار رییس هیئت انتخاب، دکتر محکی مشاور معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و محمدعلی حجازی مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم سلامت برگزار شد، هر کدام از مدیران گزارش عملکرد بخش های مختلف جشنواره را ارائه نمودند.

در پایان جلسه دکتر ایازی با بیان این مطلب که در حوزه فرهنگ با موضوع سلامت کار جدی اتفاق صورت نگرفته است، تاکید کرد: جشنواره باید بکوشد تا حوزه سلامت دغدغه فیلمسازان و هنرمندان عرصه سینما شود.

اگر فیلم سازان، مباحث سلامت دغدغه شان بشود علاوه بر اینکه کمک بسزایی در کاهش هزینه های درمانی صورت می گیرد، شادابی نیز در جامعه گسترش پیدا خواهد کرد چرا که وقتی خانواده ای دچار مسائل درمانی می شوند به غیر از هزینه های درمانی که متوجه خانواده و دولت می شود، درد و رنج حاصل از بیماری نیز نشاط و شادابی را از جامعه می گیرد.

جشنواره سلامت باید تلاش کند تا هم هنرمندان هم مردم، نسبت به خودمراقبتی و فرهنگ سالم زندگی کردن حساس شوند و توجه بیشتری به این موضوع داشته باشند.

نخستین جشنواره فیلم سلامت از اول تا پنجم شهریورماه به دبیری ابراهیم داروغه زاده برگزار خواهد شد.
علاقه مندان میتوانند با مراجعه به وب سایت www.honarsalamat.com ویا کانال تلگرام telegram.me/honarsalamat اطلاعات بیشتری دریافت کنند.